BOSS GT-1000 - prezentacja i brzmienie fabrycznych presetów | Factory Preset Real Sound Demo Stereo

Published on 10 October 2018 by GuitarEuroMedia

BOSS GT-1000 – prezentacja i brzmienie fabrycznych presetów | Factory Preset Real Sound Demo Stereo

W urządzeniu Boss GT-1000 do dyspozycji mamy całą gamę efektów. Sto szesnaście różnych efektów! Niektóre są bezpośrednio przeniesione z kultowych i znanych urządzeń, jak DD-500, MD-500 czy RV-500. Wzmacniacze, które mamy do wyboru zostały bardzo wiernie stworzone dzięki technologii AIRD.

W Boss GT-1000 mamy szeroką paletę brzmień tych wzmacniaczy – od bardzo czystych do mocnych i bardzo ciężkich brzmień. Procesor Boss GT-1000 daje nam możliwość używania dwóch różnych wzmacniaczy jednocześnie, a to z kolei daje nam jeszcze większe możliwości kreowania brzmienia. Możemy przechodzić pomiędzy nimi lub grać na obu i puścić je w stereo.

Wchodząc już w sferę możliwości brzmieniowych, warto wspomnieć o bardzo przyjaznym programie do tworzenia i edycji presetów. Dostępny jest na komputer i urządzenia mobile – do pobrania na stronie producenta. Co do tworzenia i edycji swojego brzmienia, to jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja. Wszelkie wzmacniacze czy efekty możemy łączyć w dowolnej konfiguracji. Możemy zrobić jeden prosty szereg lub kilka równoległych.

W Boss GT-1000 za pomocą nożnych przełączników szybko zmienimy presety i banki. Mamy pięćdziesiąt banków po pięć presetów. Czyli dwieście pięćdziesiąt presetów fabrycznych i dwieście pięćdziesiąt presetów użytkowania, które sami możemy stworzyć i zapisać. Możemy zmieniać całe presety po naciśnięciu przełącznika lub włączyć lub wyłączyć jakiś konkretny składnik naszego brzmienia.

Funkcja stompbox bardzo ułatwia korzystanie z typowych i najczęściej używanych ustawień. Oczywiście mamy możliwość przypisania każdego z naszych trzech pedałów ekspresji do innego zadania. Pierwszy może być typowym pedałem głośności, kolejny robić za efekt wah-wah (kaczkę) i ostatnim możemy kontrolować nasycenie naszego efektu delay.

Fabryczne presety Boss GT-1000 pokazują niesamowite spektrum możliwości dźwiękowych. Boss GT-1000 posiada coś takiego jak Tone Central. Z tego miejsca możemy pobierać darmowe/płatne gotowe paczki presetów. W tej chwili są dostępne kolekcje takich gigantów jak Steve Lukather, Alex Hutchings, Marty Friedman czy Jack Thammarat. Poza tymi kolekcjami znajdziemy tam Rock Legen, Rock Anthology czy Extra Collection. Oczywiście wiele zależy od gustu grającego.

___
TopGuitar magazine website/Strona www magazynu TopGuitar:
http://topguitar.eu (eng)
http://topguitar.pl (pl)

TopGuitar fanpage:
https://www.facebook.com/topguitar

Twitter:
https://twitter.com/topguitarmag (eng)
https://twitter.com/TopGuitarPL (pl)

Like it? Thumb up!
Podobało Ci się? Daj łapkę w górę!

Subscribe us!
Zasubskrybuj nasz kanał YT!

Category Tag

Leave a Reply

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of