//Orange Getaway Driver | prezentacja brzmienia | sound demo

Orange Getaway Driver | prezentacja brzmienia | sound demo

Published on 3 September 2018 by GuitarEuroMedia

Orange Getaway Driver | prezentacja brzmienia | sound demo. Cały test: http://topguitar.pl/testy/orange-getaway-driver-test-i-brzmienie-wideo/

Oceniając budowę efektu Orange Getaway Driver po pozorach, można ją uznać za prostą jak budowa cepa – trzy potencjometry, z czego dwa opisane dosłownie (volume to głośność, a gain to natężenie przesteru), a jeden niezbyt jasno.

Można się jednak domyślić, że brakuje jeszcze kontroli barwy przesteru, zatem bite to odpowiednik tone. Jednak aby uzyskać takie brzmienie, potrzeba lat, a może nawet dekad prób i błędów, które owocują ponadczasowymi urządzeniami, do jakich należy większość produktów Orange.

Orange Getaway Driver jest kostką typu „amp in a box”, czyli przesterem pracującym w prawdziwym układzie single-ended (klasa A), opartym na tranzystorze JFET. Co ciekawe, pracując pod napięciem 9 V, efekt brzmi bardziej jak wzmacniacz z lampami EL84 (np. Vox) w ostatnim stopniu mocy, a gdy przełącza się na 18 V symuluje EL34. Jest to logiczne, ponieważ lampy EL 34 gwarantowały zazwyczaj więcej headroomu, miały nieco ciemniejszy ton i były montowane w bardziej mocarnych konstrukcjach (Marshall, Hiwatt czy Sound City).

Orange Getaway Driver – pełny test: http://topguitar.pl/testy/orange-getaway-driver-test-i-brzmienie-wideo/
___
TopGuitar magazine website/Strona www magazynu TopGuitar:
http://topguitar.eu (eng)
http://topguitar.pl (pl)

TopGuitar fanpage:
https://www.facebook.com/topguitar

Twitter:
https://twitter.com/topguitarmag (eng)
https://twitter.com/TopGuitarPL (pl)

Like it? Thumb up!
Podobało Ci się? Daj łapkę w górę!

Subscribe us!
Zasubskrybuj nasz kanał YT!

Category

Leave a Reply

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of