//Warwick RockBass Corvette Basic 5 Burgundy Red | test – recenzja – brzmienie | Maciej Warda

Warwick RockBass Corvette Basic 5 Burgundy Red | test - recenzja - brzmienie | Maciej Warda

Published on 30 August 2018 by GuitarEuroMedia

Warwick RockBass Corvette Basic 5 waży około 3,8 kg, więc jest nieco lżejszy od modelu $$, co pozwala cieszyć się nim nawet młodszym (by nie powiedzieć: mniejszym) basistom.
Mamy tu połączenie spopularyzowane przez model Fender Jazz Bass, czyli olchowy korpus i klonowa szyjka (mocowanie bolt-on), przy czym szyjka oczywiście składa się z pięciu warstw drewna, z których dwa to egzotyczna ekanga.
Wpływa to pozytywnie na sztywność, oczywiście wspomaga drgania strun, co z kolei odbija się na głośności poszczególnych składowych harmonicznych dźwięków.
Taka prosta, ale nie dla wszystkich oczywista zależność.
Na nakładce z wenge, jak zwykle o słusznej grubości, znalazły swoje miejsce dwadzieścia cztery perfekcyjnie spiłowane progi extra high nickel silver jumbo. Menzura wynosi 34 cale. Osprzęt widać na zdjęciach: dwuczęściowy mostek wpuszczony w korpus gitary, osobne siodełka dla każdej ze strun regulowane w dwóch osiach (akcja i menzura), regulowane siodełko just-a-nut, odlewane zamknięte klucze Warwick i standardowe zaczepy.

Jakość osprzętu i wykończenie jest jak zwykle najwyższych lotów, wszystko dopracowane, dopasowane i połączone ultradokładnie. Warwick RockBass Corvette Basic 5 Burgundy Red jest przeznaczone do intensywnego użytkowania przez wiele lat, a jego pierwszy szlif silnika będzie miał miejsce za mniej więcej dziesięć lat – tak wynika z mojego doświadczenia z warwickami.

Cały test Warwick RockBass Corvette Basic 5 Burgundy Red: http://topguitar.pl/testy/warwick-rockbass-corvette-basic-5-burgundy-red-test-i-brzmienie-wideo/

___
TopGuitar magazine website/Strona www magazynu TopGuitar:
http://topguitar.eu (eng)
http://topguitar.pl (pl)

TopGuitar fanpage:
https://www.facebook.com/topguitar

Twitter:
https://twitter.com/topguitarmag (eng)
https://twitter.com/TopGuitarPL (pl)

Like it? Thumb up!
Podobało Ci się? Daj łapkę w górę!

Subscribe us!
Zasubskrybuj nasz kanał YT!

Category Tag

Leave a Reply

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of